Plasty Olbest s.r.o.

Ostravská 56, 739 25 Sviadnov


CZDEEN
xxx xx xx xx
  •  

LAPÁKY TUKŮ

Naše společnost se již řadu let zabývá zakázkovou výrobou lapačů tuků pro restaurace, hotely, školy nebo nemocnice. V našem výrobním portfóliu najdete standardně lapáky tuků s průtokem 0,5 l/s až 10 l/s. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit i velkoobjemové lapače tuků pro velké restaurační či hotelové zařízení. Námi vyráběné lapače tuků jsou v souladu s normou EN 1825. 

Lapač tuků Odlučovač tuků Separátor tuků

VYUŽITÍ LAPÁKŮ TUKŮ

Častým jevem, se kterým se setkáváme u odpadních vod, vypouštěných ať už domácnostmi nebo komerčními objekty, je vysoký podíl tuků v těchto vodách. Tuky obsažené v odpadní vodě mají přirozenou tendenci se srážet. V praxi tento jev můžeme pozorovat například v žumpě, kde po nějaké době tuk obsažený ve vodě vytvoří na hladině krustu, která může být i několik centimetrů silná. U žump tento jev ničemu neškodí, jelikož jsou pravidelně odčerpávány fekálními vozy. 

K problémům dochází tehdy, když je odpadní voda vypouštěna do kanalizace, ze které poté putuje do městské čistírny odpadních vod. Tuk se sráží již v kanalizačním potrubí, které postupně zanáší a v některých případech jej může i úplně ucpat. Pokud voda dále putuje do čistírny odpadnich vod, která nemá integrovaný lapač tuků, dochází i tam k postupnému zanášení a tvorbě tukové krusty, kterou je následně třeba mechanicky odstranit. 

Lapač tuku je tedy zařízení, do kterého jsou svedeny odpadní vody z kuchyní nebo velkokapacitních jídelen. Námi vyráběné lapače tuků sestávají ze systému norných stěn a uklidňovacích komor. Přiváděná voda nejdříve projde spomalovačem vtoku odkud dále putuje do odlučovací komory. V odlučovací komoře dochází k odloučení kalu a dalších nerozpustných látek, které se usazují v kalovém prostoru. V uklidňovací části lapače dochází k vysrážení tuku. Voda zbavená kalů a tuku je dále odváděna do druhé sedimentační komory, kde je zbavena zbytkového tuku a nerozpustných látek. Takto přečištěná voda je poté odváděna do čistírny odpadních vod kde dochází k jejímu finálnímu přečištění.    

Kontakt

 OLBEST s.r.o. 
Ostravská 56, 739 25 Sviadnov 
IČO 25377680

firma zapsaná v OR u KS Ostrava oddíl C vložka 16663

Otevírací doba
Po - Pá 7:00 - 15:30 hod.
případně lze sjednat individuální schůzku


Terezie Kličková / CZ /
GSM: +420 777 56 66 46
E-Mail: klickova@plasty-olbest.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies